Henna brows: Účinější než tradiční barvení obočí? Zjištěte, na co si dát pozor při výběru a jak prodloužit účinek

Jak skvělé by bylo probudit se ráno a mít obočí už hotové?

S hennou si můžete dočasně zabarvit obočí bezbolestným a zcela přirozeným způsobem, aby bylo každé ráno vytvarované, aniž byste potřebovali tužky nebo pudry. Je to také opravdu skvělý způsob, jak vyzkoušet tvar předtím, než se odhodláte k trvalější variantě jako je například microblading.
Tato služba je u nás poměrně nová, ale henna se používá už po tisíce let pro zdobení těla a dočasné tetování . Níže jsem sepsala vše, co potřebujete vědět o metodě Henna Brows.

Co je henna obočí?

Henna obočí je forma barvení obočí, která se používá k obarvení kůže pod chloupky obočí. Účelem je vytvořit stín nebo iluzi hloubky a plnosti v oblasti, kde se moc chloupků nenachází. Henna je přírodní barvivo vyrobené z rostliny známé jako hina nebo strom henna.Existuje již od starověkých egyptských dob, kdy se používala k mnoha účelům, jako je barvení vlasů, oděvů, látek a jako make-up.
Proces barvení obočí hennou je velmi podobný metodám barvení , které můžete vidět v tradiční indické kultuře, nicméně odstíny byly vyvíjeny tak, aby vyhovovaly barvě obočí.

Co proces henna obočí zahrnuje?

Jak si stojí metoda Henna brows ve srovnání s jinými dočasnými metodami ?

Henna je bezpečnou a přirozenou alternativou ke klasickým barvám na obočí, které jsou na trhu dostupné. Je vhodná pro vegany a neobsahuje peroxidové aktivátory, takže je vhodnou volbou pro každého s citlivou pokožkou. Zjistila jsme, že většina klientů dává přednost obočí barvenému Hennou před tradičním barvením, protože henna je přírodní produkt a obecně poskytuje déletrvající výsledky. Navíc je to dobrý odrazový můstek k trvalejším procedurám obočí, jelikož můžetre nejdříve zkoušet různé tvary a až po tom se rozhodnout pro trvalější metody, například microblanding či pudrovou
metodu.Jako další výhodu výsledky barvení hennou ukazují, že toto barvení je účinnější pro barvení kůže ve srovnání s jinými metodami barvení obočí.

Jak dlouho henna obočí vydrží a jak ho udržovat?

Tato metoda obvykle vydrží 2-4 týdny, ale záleží na typu vaší pleti. Pokud máte sušší pleť, henna obočí bude mít tendenci vydržet o něco déle, než by tomu bylo u někoho s mastnou pletí. Abyste si ho udržely co nejdéle, můžete si zakoupit kondicionéry a oleje které výdrž prodlouží.
Henna funguje nejlépe u klientů se zdravou kůží. Kožní onemocnění, jako je lupénka, dermatitida a ekzém, budou znamenat, že henna nevydrží tak dlouho.

Měla jste obočí hennou? Jaká byla vaše zkušenost?

Štítky :

Péče o obočí

Sdílet :